8 порад журналістам для самоконтролю

 8 порад журналістам для самоконтролю

Друзі, ми перебуваємо в оточені емоційних новин, тому не дивно, що ви у своїх матеріалах часто зловживаєте прикметниками чи оцінками.

Пам’ятайте, "круто, вражаючи чи нудно і нецікаво" — вирішують ваші глядачі , поки дивляться ваш збалансований і якісний матеріал!

Тут обрала для вас 8 порад для самоконтролю від Інституту масової інформації.

  1. Не використовуйте емоційно забарвлених епітетів у новинах (на кшталт: жахливий, смертельний, приголомшливий, неймовірний, масштабний тощо). Такі епітети припустимі лише в цитатах. Використання цих епітетів з боку журналіста є оцінним судженням і порушенням професійного стандарту відділення фактів від коментарів.
  2. Усі коментарі й думки самого журналіста, експертів, учасників події має бути чітко відокремлено від фактів.
  3. Пишіть конструктивно. Не варто замовчувати складної правди, але фокусуватися потрібно не на негативі, а на можливостях.
  4. Давайте більше статистичних даних та правильно їх інтерпретуйте (наприклад, з допомогою експертів). Люди, що аналізуватимуть цифри, менше панікуватимуть.
  5. ЗМІ мають поширювати лише правдиву інформацію. Ненадійність джерела може призвести до поширення неточної та маніпулятивної інформації, що може зашкодити вашій аудиторії.
  6. Завжди пам'ятайте про тих, кому може бути завдано шкоди внаслідок публікації.
  7. Визнавайте свої помилки й охоче виправляйте їх.
  8. Пам'ятайте, що місія журналістики – не лише інформувати людей, розповідаючи про факти та події, які відбулися, але й показувати шляхи вирішення різних соціальних проблем.

Успіхів!

Автор: Iryna Tsybuh