Як зробити репортаж: основні принципи

 Як зробити репортаж: основні принципи

На перший погляд, зробити репортаж дуже легко — просто знімай або описуй все, що бачиш. Однак щоб створити якісний репортаж, потрібно дотримуватися деяких правил. 

6 головних питань

У репортажі повинні бути висвітлені такі питання:

  1. Що?
  2. Коли?
  3. Де?
  4. Хто?
  5. Чому?
  6. Як?

Давайте розглянемо їх докладніше.

Під питанням «Що?» мається на увазі подія, про яку ви робите репортаж. Що саме ви висвітлюєте? Концерт, спортивні змагання чи акцію на підтримку безпритульних тварин? Ви повинні повідомити, де саме ви знаходитесь.

У питанні «Коли?» потрібно вказати точну дату події : день, місяць і рік. Якщо події розвиваються досить стрімко, потрібно вказувати й точні години. А в деяких випадках важливо вказати навіть пору року.

Питання «Де?» має розкрити деталі про місце події: яка країна, яке місто чи село, який район. Також вкажіть локацію: міська площа, школа, стадіон і т.д.

Даючи відповідь на питання «Хто?», ви повинні описати, хто брав участь у події. Можна вказати професію, вік, національність цих людей та скільки їх було.
Наприклад: 40 студентів із Японії влаштували незвичайний флешмоб.

При розкритті питання «Чому?» розкажіть про причини події, опишіть її попередню історію та вкажіть, чи це було заплановано або спонтанно.

Питання «Як?» дає змогу зрозуміти, яким був розвиток подій і чим все закінчилося. Також можна розказати про атмосферу події та емоції учасників.

Об'єктивність

Головне завдання — висвітлювати подію, а не аналізувати її. Якщо ж ви знаходитеся на боці однієї зі сторін, повідомте про це читачів або глядачів.

Цікаві деталі

Репортаж буде по-справжньому цінним, якщо вам вдасться віднайти деталі, які не помітили інші. Побачили щось незвичайне? Розкажіть про це.

Достовірність

Цей принцип витікає із попереднього. Так, ви можете розповідати про дещо цікаве. Але ви не повинні вдавати за правду свої припущення з якогось приводу. Звичайно, за умови якщо ви дійсно не знаєте достовірної інформації.

Робота з героями

Коли берете коментарі в очевидців, уважно слухайте їх. Доволі часто журналісти висувають на перший план себе, а не героїв. Це велика помилка. Герої — головне, що є в будь-якій історії.

* Запам'ятайте ці правила, аби ваші репортажі були по-справжньому цікавими!

Автор: Anna Krivko