Гайда на кухню
Гайда на кухню – проєкт про гастрономічну культуру України, національні традиції та обмін досвідом.
Мета проєкту: об'єднати учнівську молодь України і реалізувати програму обміну кулінарними традиціями та унікальними рецептами страв з різних куточків України.
Гайда на кухню складається з трьох етапів:
- Онлайн-вікторина з кулінарної етнології, у якій взяли участь 50 команд з різних областей України. Учасники проєкту презентували страви-родзинки своїх регіонів. Це надихнуло та лягло в основу створення Гастрономічної карти України.
- Конкурс відеоробіт “Гайда на кухню!” для медіа команд та гуртків журналістики.
Завдання конкурсу цікаве і смачне: створити відео хронометражем до 90 сек. про:
- страву-родзинку регіону;
- історію та особливості гастрономічної культури регіону;
- майстра чи майстриню, які готують унікальні страви за особливими рецептами. - Навчання для переможців конкурсу. Спочатку із команд-переможців ми сформуємо пари так, щоб у них були учасники з різних регіонів. Потім кожна пара за підтримки тренерів буде створювати текстовий матеріал про якусь страву чи продукт. Ми будемо шукати спільне та відмінне у місцевій кухні. А ще будемо вчитись писати цікаві і легкі тексти, які захоплюватмуть читачів. Після навчання створені роботи будуть опубліковані на гастрономічній карті України!
Проєкт Гайда на кухню реалізується в рамках 5-річної програми "Мріємо та діємо", спрямованої на розвиток та підтримку молоді в Україні, створення сприятливого середовища, в якому молодь матиме можливість реалізувати свої мрії, ідеї та бачення розвитку країни. Більше про події та можливості для молоді можна дізнатись на сторінках у соціальних мережах: Facebook та Instagram.
Проєкт «Гайда на кухню» став можливим завдяки щирій підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми “Мріємо та діємо”, яка виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром "Розвиток корпоративної соціальної відповідальності" (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network. Зміст цього матеріалу є відповідальністю ГО “Центр демократичних реформ і медіа” і необов'язково відображає погляди IREX, USAID чи Уряду Сполучених Штатів.