Діана Шемчук. "Новітні технології навчання: креативність та результативність"

Математика – одна з найскладніших наук, але водночас одна з найцікавіших. Сучасні школярі часто не розуміють важливість математичних знань, тому всіляко уникають вивчення цієї точної дисципліни. Проте введення інновацій в освіту може допомогти подолати лінь і труднощі перед математикою. Протягом останніх років в освітній сфері з’явилися нові технології, які вчителі почали застосовувати на своїх уроках. У даній статті я хочу розповісти про новітні техніки навчання математики, які використовуються у нашій школі.

1. Ментальні мапи.

   Ментальні мапи – мапи розуму та пам’яті. Це самостійно оформлена діаграма, на якій можна відобразити будь-яку тему, зокрема й математичну. Це унікальна технологія роботи з інформацією, в такий спосіб учні отримують більшу кількість знань, адже в цікавій формі працюють з новими відомостями. Такі мапи систематизують матеріал, тому не доведеться гортати параграф або цілу книжку в разі потреби повторити інформацію, можна просто поглянути на мапу.2. Лепбуки

  Значної популярності сьогодні набувають лепбуки - саморобні папки-зошити. Вони використовуються для повторення або закріплення матеріалу. Також це є видом індивідуальної роботи учня, який вимагає креативності та критичного мислення. Створюючи власний лепбук, молоде покоління проявить свою активність та організованість,.

3. Флеш-картки

  Ще одним візуальним способом запам’ятовування інформації є флеш-картки. Раніше вони здебільшого використовувалися для вивчення іноземних мов, але сьогодні їх задіюють для успішного поглинання матеріалу з різних шкільних предметів. Не є винятком й математика. Наприклад, це може бути вивчення формул або перевірка засвоєного матеріалу.

    Ми розуміємо, що всі вище перераховані способи використання новітніх технологій є необхідною ланкою у спільній роботі вчителя та учня, адже побудована таким чином робота дає вдвічі кращий результат.


Про автора: Шемчук Діана, учениця 11-го класу Чепелівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. П. Шемчука Красилівського району Хмельницької області

Автор: Youth MediaLab