Софія Бузиновська "Пророцтво Шевченка для заробітчан"

Пророцтво Шевченка для заробітчан

Тарас Григорович Шевченко – непересічна особистість, унікальна, безсмертна!  Для когось він національний геній. Для інших «мажор», який мав соболину шубу і вів розкішне життя. А хто Тарас Шевченко для мене? Пророк. Все, що він писав тим чи іншим чином, а  таки здійснилося. Жодне його слово не залишає мене байдужою. Недавно я читала послання «І мертвим , і живим, і ненародженим» і мене глибоко вразила глибина і мудрість порад, які дає поет кожному із нас.

Візьмемо для прикладу такі рядки :

                      … У чужому краю

                      Не шукайте, не питайте

                     Того, що немає

                     І на небі, а не тілько

                      На чужому полі.

                     В своїй хаті своя й правда,

                     І сила, і воля.

                     Нема на світі України,

                    Немає другого Дніпра.

                    А ви претеся на чужину

                     Шукати доброго добра!

От, як на мене, все зрозуміло: на думку Шевченка шукати чогось кращого слід не в «чужому краї», а на рідній землі, яку треба любити всіма помислами своїми. Я готова зробити ці слова своїм життєвим кредо. Не тікати, як зараз стало модно за кордон , а розвиватися тут, на рідній землі і робити свою країну – номер один у світі. Так, людина має прагнути вдосконалення і самореалізації, адже в протилежному випадку вона є лише черговим шматком плоті, що ніяк не вплинув на зміни у світі та історії людства. Ми створені для досягнення довершеності майбутніх поколінь. Але про майбутнє , якої країни ми дбаємо більше ? Щороку  тисячі людей залишають Україну . А яке воно життя заробітчан, емігрантів? Хіба там набагато краще? Я. звісно, не можу говорити за всіх. Але знаю, що більшість скаржиться на : важкі умови праці, 12-14 годинний робочий день, приниження, обман , нелюдські умови проживання, мовний бар’єр, інший менталітет. Перелік можна продовжувати. То хіба Тарас Григорович помилився, коли написав : «В своїй хаті своя й правда, і сила і воля». Шевченко застерігав , що не буде на чужині так, як на рідній землі. Тому не варто поспішати робити закордонний паспорт і тікати. Озирнись довкола. Де ще є такі гарні весняні гаї? Де так гарно щебече соловейко у лузі на калині? А чи пахне так солодко та медово вишневий сад? Де ще є такі щирі і гостинні люди, як у нас?

Ми самі творимо своє майбутнє. І ми можемо свою державу зробити багатою, сильною, перлиною Європи, якщо не будемо шукати кращого на чужині.

 Для мене слова Тараса Шевченка завжди правдиві. А для вас?


Софія Бузиновська - учениця 9-го класу Ладижинського НВК № 1 що на Вінничині

Автор: Youth MediaLab