Анна Гусар. "Життя у смартфоні"

- Добрий мені ранок!- розплющую очі. - Дякую, Смартфоне за приємне пробудження, нова пісня надихає! Які у нас плани на сьогодні, друже?

Епоха мобільних телефонів серйозно змінила життя, перевернувши уявлення про все: роботу, стосунки, освіту, політику. Завдяки смартфону з'явилось багато нових можливостей.

         Я починаю свій день з улюбленої мелодії - це підбадьорює та піднімає настрій. В залежності від майбутніх планів обираю різні мелодії. Сьогодні мене розбудила Світлана Тарабарова , тож тепер у мене є натхнення на весь день!

Переглядаю новини: вірус, знову вірус, пожежі ... ось гарна - у Венеції очистилися канали! Клас!

         В Instagram вподобала нове фото Лізи з червоними очима від комп'ютера - старається подруга, готується до вступу, тож не встигає фотошопити знімки.... Привітала з днем народження Вадика - сердечко йому і смайлик! Так! Пора працювати! Де мій записник? Маю програму, яка допомагає спланувати час. Тому щоранку будую плани на день, вказую час за який маю це зробити і наприкінці дня ставлю відповідний результат: виконала чи не вдалося. Це набагато зручніше, ніж записувати у блокноті, адже ґаджет завжди під рукою. Іноді здається, що він став невід'ємною частиною організму - така-от еволюція людини!.. ЖАР-ТУ-Ю!

         Пора снідати! Приготую собі щось смачненьке. Де мій улюблений помічник? Сьогодні у мене омлет по-італійськи.

Смачно! М-м-мням! Завтра теж пошукаю щось із італійської кухні... Італійці, вони такі італійці!!! Була в Італії минулого року. Гарні спогади, шикарні краєвиди і, звичайно ж, фото! Ті амо, Італіє! Збиралась же почати вивчати італійську, є кому допомогти - голосовий перекладач із будь-якої мови світу - фантастика!

         Дистанційне навчання. Пора на урок. Вся країна сидить вдома на карантині, але ми, школярі, маємо навчатись. Завдяки смартфонам, для нас це не проблема. Адже в Інтернеті є багато різних платформ для навчання, онлайн-класів та програм для відеоконференцій. Це доступно, але трохи складно. Бо, наприклад, спочатку до онлайн-уроку треба підключитися та все налаштувати, а зробити це не дуже легко: то звук не працює, то Інтернет відстає, то програма не завантажується. Треба трохи помучитися, розібратися, та все нарешті виходить.

Зате потім - цікаві уроки в режимі онлайн. ЧЕСНО-ЧЕСНО. ДУЖЕ ЦІКАВІ. ІНКОЛИ!.. На яких я почуваюся, ніби знаходжусь у реальній школі, ... навіть якщо обнімаю при цьому подушку. Не видавайте! Ччч-ч-ч, всяке буває!

         Якщо серйозно, то всі ми вчимося: й учні, й учителі, й автори "Української школи онлайн". Усі на межі можливостей. Це випробування для всього світу. Ми все подолаємо! Все буде добре!

         Щось на уроці було незрозуміло - не проблема. В Інтернеті багато відеоуроків з усіх предметів - чудова можливість закріпити матеріал чи законспектувати в зошит для кращого запам’ятовування. Можна скористатися електронними довідниками чи посібниками.

         Після навчання у мене є вільний час. Дихаю на балконі, рухаюсь під музику. І знову у нагоді мій смартфон "Літай, літай, як на крилах

Літай, в тебе є сила".

Ідей, як провести свій вільний час, - безліч. Люблю подорожувати, зараз ми були б у Польщі... але КА-РАН-ТИН! Все одно буде мені екскурсія Краковом, не виходячи з дому. Ось знайшла екскурсію українською. Мандруймо!

         Завдяки тобі, любий друже! Я не почуваюся ізольованою від світу! Ти розширюєш для мене кордони! - ДЯКУЮ!

А зараз гуляю вуличкою поблизу Ейфелевої вежі, бачу набережну річки Сени - оревуар! Милуюся краєвидами Тауерського мосту - Ай ем глед ту сі ю! Увесь світ біля моїх ніг! Сенк ю!

         А ще я люблю фотографуватися та фотографувати. Беру ґаджет та трохи «граюся» з камерою. На мою думку, найкраща можливість, яку ми отримали завдяки телефону - це фіксація всіх приємних моментів життя: подорожі, зустрічі з друзями, прогулянки, світанки і заходи сонця, процес навчання і таке інше. Зараз це можна зробити дуже легко: одне натискання на екран  - і круті знімки залишаються не лише у пам’яті, а й у галереї, де можна у будь-який момент переглянути їх. А якщо завантажити на телефон собі редактори, фото можна зробити ідеальним. Ще одне селфі!

         Настав ЧАС для домашнього завдання і спілкування з учителями, розбір польотів! Спілкуємося, спілкуємося, спілку... Фух... Втомилися...

         Під вечір - знову спілкування ... з друзями:  "Як пройшов день?"

Інтернет - це неймовірна можливість завести нові знайомства. Адже завдяки соціальним мережам та різним сайтам можна познайомитися не лише з людьми мого міста чи країни, а й із будь-якого куточку світу, пробувала спілкуватися з японцями, але щось не так з моєю артикуляцією, або з їхньою...

         Засинаю я теж із телефоном. Ось так і виглядає мій день «у смартфоні». На добраніч!..

  Винахід цього сучасного ґаджету подарував людству шалену кількість нових можливостей: сканер штрих кодів, електронний гаманець, пульт від телевізора, бездротовий ігровий контролер, різноманітні ігри, соціальні мережі і цей список можна ще продовжувати і продовжувати. Завдяки новим технологіям наше життя стало набагато легшим, це допомагає економити час, сили та гроші.

         Але іноді ми забуваємо про те, що живемо у реальному світі, а не у віртуальному. Забуваємо цінувати живе спілкування, живий світ, природу та все, що нас оточує. Цей незамінний ґаджет став для сучасних людей надійним помічником та вірним другом. Але я думаю, ми завжди повинні розуміти, що життя смартфоном необмежене. Потрібно проводити більше часу на вулиці, не забувати про друковані книги та підручники та насолоджуватися реальним спілкуванням з друзями і рідними. Але це - після карантину! Бувайте здорові!


Про автора: Анна навчається у 10-у класі Смілянської гімназії ім.В.Т. Сенатора що на Черкащині та у вільний час займається творчістю.

Автор: Youth MediaLab