Діана Шемчук. "Космополітизм чи патріотизм: вибір сучасного українця"

  Можливо, багато хто й не погодиться з моєю позицією, але з усією впевненістю хочу заявити, що патріотизм – вибір сучасного українця. Я вважаю, що кожному свідомому громадянину важливіше відчувати себе господарем на своїй рідній землі, ніж бути учасником світової держави.

  Щоб підтвердити свою думку, скажу таке: Україна завжди боролася за своє місце під сонцем. На шляху нашої країни стояло безліч перешкод, їй постійно перегороджували шлях: татари, Литва, Польща, а потім Москва, але наша країна завжди витримувала всі випробування, залишаючись стійкою та незламною. Український народ споконвіків боровся за силу голосу. Б. Хмельницький, П. Сагайдачний, П. Полуботок, Т.Шевченко, Л. Українка, В.Симоненко – борці за щастя та свободу, вони присвятили все своє життя для майбутнього Батьківщини. Це люди, які любили рідну землю понад усе, які вірили в краще майбутнє країни та ніколи не облишали свого патріотизму.

  На згадку спадає уривок з вірша Грицька Чубая « Україні»:

За мною ходять твого горя тіні,

Лицем до твого сонця я встаю.

В твоїм сумлінні – і моє сумління

По проводі життя передаю,

З твоїх знамен несу я вільне кредо.

Впаду як треба. Тільки ти – іди.

…Дивлюсь вперед. І бачу попереду,

Себе з тобою бачу назавжди.

  Особисто для мене цей вірш дає зрозуміти наскільки автор гордиться тим, що він – українець. Г. Чубай готовий « впасти», лише б Україна процвітала, попри всі життєві шторми він готовий бути разом із своєю Батьківщиною. Це може стати кожному важливим прикладом для наслідування.

  Стверджуючи позицію, згідно з якою українцям важливіший патріотизм, хочу навести такий доказ: протягом всього життя українці завжди були патріотами. Щоб побачити як відчайдушні патріоти любили нашу країну не потрібно занурюватись в минуле, достатньо сьогодення. Ми живемо в період, який залишиться в історії та згадках назавжди. Події на Майдані, війна на Сході, тисячі людей, які віддали за майбутнє України найдорожче – життя… Все це відбувалося та відбувається у наш час. Кожен з нас намагається дати якомога більше для своєї Батьківщини: ми хочемо, щоб війна нарешті закінчилася, щоб в Україні запанував спокій та мир. А до того як це станеться українці повинні боротися, зберігати традиції, любити свою мову, знати історію, а головне - пам’ятати людей, які поклали своє життя заради нас.

  Згадаймо героїв Майдану. Серед них не тільки корінні українці, а й представники інших націй. Особливо мене вразила історія учасника Євромайдану, одного з перших загиблих – Сергія Нігояна. Сергій Нігоян – вірмен, але народився та проживав в українському селі Березнуватівці. Коли ж у Києві в 2014 році почалися заворушення, не попередивши батьків, герой приїхав на Майдан, а свій приїзд пояснив так: «зрозумів, що повинен бути за Майдан». 

«І вам слава, сині гори,

Кригою окуті.

І вам, лицарі великі,

Богом не забуті.

Борітеся – поборете!

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас слава

І воля святая!»

- Так на тлі барикад Сергій Нігоян читає уривок з вірша «Кавказ» Т.Шевченка. Своїм вчинком він проявив неабиякий патріотизм. І хоча ця безстрашна, вірна, повністю віддана Україні людина загинула, проте вона завжди буде в нашій пам’яті героєм, тим хто боровся - і поборов. Таких герої наша країна має багато і наш обов’язок пам’ятати їх і зберегти те, за що вони боролися.

  Повертаючись до думки про патріотизм, хочу зазначити, що необов’язково, щоб бути патріотом потрібно воювати, достатньо чесно виконувати свою роботу. Для дітей – навчатися, для лікаря – чесно працювати, для вчителя – якісно навчати дітей, для митця – творити корисне. А чи можна назвати патріотом археолога, який відкриває для нас таємниці минулого чи письменника, котрий збагачує нашу літературу? Адже вони допомагають нам стати свідомими людьми в суспільстві, оволодіти дуже цінними знаннями. Хіба ці люди не патріоти? Головне не кричати і не розповідати на кожному кроці, що ти патріот, потрібно просто бути чесним, вірним громадянином своєї країни.

  Отже, українці – це патріотичний народ. Кожен з нас може бути героєм своєї країни, її гордістю. Для українців патріотизм – це турбота, відданість, віра, відповідальність та любов. Це робити свою роботу добре та продуктивно, це вірити в краще, розвивати свою країну. Безперечно, можна навести ще чимало аргументів і прикладів на користь моєї позиції, але й запропоновані вище доводять, що сучасний українець вибере патріотизм, адже для нас бути господарем рідної країни важливіше, ніж учасником світової держави.Про автора: Шемчук Діана, учениця 10-го класу Чепелівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. П. Шемчука Красилівського району Хмельницької області

Автор: Youth MediaLab