Діана Шемчук. "Самореалізація тинейджера"

Кожен підліток стикається з проблемою пошуку себе, самореалізації і на шляху до успіху втрачає мотивацію. Власне, багато із нас стверджують, що сьогодні мало можливостей для нашого розвитку саме із тої сфери, з якою ми хочемо пов’язати своє майбутнє. Так би мовити, від нас вимагають вчителі та батьки високих результатів у навчанні, тому не вистачає не тільки часу, а й сил для самоосвіти та розвитку свого таланту. Більшість із нас так вважає, проте чи дійсно ми не можемо пізнати себе і розвиватися через це?

Як на мене, в людей є властивість придумувати для себе перешкоди та проблеми і нав’язувати їх іншим. Наприклад, твій друг хоче бути актором, але він категорично впевнений, що пролетить на творчому конкурсі, тому навіть не намагається спробувати свої сили. Ти з дитинства хочеш стати сценаристом, але, коли побачив, що твій друг відмовився від мрії, то одразу починаєш думати: «А, що я зможу? Чи класні я тексти пишу? Чи варто спробувати?». У твою голову пробиваються сумніви, ти втрачаєш мотивацію, починаєш вигадувати перешкоди, які стануть на шляху до твоєї мрії. Саме в цей момент варто зупинитися і подумати. Чи варті сумніви і страхи того, щоб ти витратив своє життя на професію, яка тобі абсолютно не до душі? Я впевнена, що кожен відповість: «Ні», тому ми повинні зробити все, щоб досягти своєї цілі. Тільки як це зробити?

По-перше, визначимо мету, ти повинен знати чого ти хочеш. Тут і виникають проблеми, для нас важко визначити чого ми хочемо насправді, адже є багато захоплень, всі вони цікаві по-своєму. В цьому і вся цікавість справи – ти повинен займатися всім, що тобі подобається, з часом деякі речі набриднуть, проте з’являться нові. Ти розвиватимешся в різних сферах і незабаром з’явиться те, до чого найбільше лежатиме душа.

По-друге, потрібно шукати багато-багато можливостей для самовираження та саморозвитку: вебінари, конференції, курси, онлайн-марафони, інтенсиви, тренінги, відвідування різних інтернет-платформ. Ми повинні брати участь в різних подіях, які наблизять нас ближче до мети, повинні мотивувати себе самі і вірити в свої сили.

Отже, постав мету, знайди можливість і рухайся вперед.


Про автора: Шемчук Діана, учениця 10-го класу Чепелівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. П. Шемчука Красилівського району Хмельницької області

Автор: Youth MediaLab