Діана Шемчук "Серед непорозуміння: сучасне покоління і книги"

Станом на сьогодні у світі зафіксовано тенденцію – з кожним роком усе більше дітей відмовляється читати. Для них читання – це примус, а шкільна література – жахіття. 

Читайте книжки – універсальна порада. Читайте книжки, замість перегляду чергового відео в Інтернеті чи двогодинної комп’ютерної гри, не витрачайте час марно. Таке чує кожна дитина. Але чи починає вона читати? Можливо, дехто починає, але через примус. Діти не загоряються любов’ю до процесу читання, а читають лише для того, щоб використати це на свою користь. Наприклад, їм дозволять провести більше часу за комп’ютером. Чому так стається та як це виправити?

Ми провели опитування серед школярів віком 12-14 років і дізналися чому вони не люблять читати і що цьому сприяло.

- Чи любиш ти читати?  

Як ви гадаєте, що відповіла більшість? Так, все правильно,  73% відповіли «ні».

- Чому?

Тут вже відповіді відрізнялися, для когось читання – це нудно, хтось не має часу, комусь потрібно підібрати книгу, яка буде цікава йому.

- Для тебе цікава шкільна література?

66,7% відполи «ні». Усі розуміють, що деякі твори потрібно вивчати для усвідомлення культури та менталітету своєї нації, проте учні хотіли б мати змогу вільно вибирати книги для позакласного читання. Тоді вони б із задоволенням їх читали.

- Чому ти читаєш з примусу?

Багато дітей віддають перевагу електронним книжкам, а батьки цього не розуміють. Діти хочуть, щоб батьки розділили їхню любов до не паперових книг. До того ж, багато електронних книг є у вільному доступі в Інтернеті. (https://javalibre.com.ua/)

- Які книги ти порадиш прочитати своїм одноліткам? 

1. «Пес на ім'я Мані, або Абетка грошей» Бодо Шефер

Історія про дівчинку Кіру. Вона знайшла пса Мані, який уміє розмовляти та знає все про гроші. Пес стає для Кіри не тільки вірним другом, а й поводарем, котрий навчить поводитися з грошима.

2. «Кіра й таємниця бублика» Бодо Шефер

Продовження першої книги. У другій частині Кіра з допомогою Мані прямує до цілі всього свого життя, проте на їхньому шляху виникають перешкоди…

3. « Дім дивних дітей міс Перегрін» Ренсом Ріггз

Джейкоб Портман, 16-річний юнак, живе звичайним життям і не помічає нічого дивного. З дитинства він чує розповіді свого дідуся про притулок, де жили діти з незвичайними здібностями. Несподівано дідусь помирає і Джейкоб відправляється на острів, про який він неодноразово чув. Тут розпочинаються його пригоди…

4. «Життя і мета собаки» Брюс Кемерон

У книзі йдеться про собаку, яка, кожен раз перероджуючись, знаходить щастя в служінні людині. Перед нами зворушлива історія любові й відданості. Ми бачимо світ очима собаки, відчуваємо її емоції та думки.

5. «Подорож собаки» Брюс Кемерон

Продовження книги про життя і мету собаки. Ми знову дивуємося відданості собак та їхній любові до свого хазяїна.

Цікаві сайти про книги та читання:

ЛітАкцент - http://litakcent.com/ 

Читомо - http://www.chytomo.com/

Друг читача - https://vsiknygy.net.ua/


Про автора: Шемчук Діана, учениця 10-го класу Чепелівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. П. Шемчука Красилівського району Хмельницької області

Автор: Youth MediaLab