Діана Шемчук. "Зелена ера"

Мільярди років тому утворилася наша планета – Земля. Від часу її формування відбулися біологічні й геологічні зміни, процеси еволюції, організми розвивалися і набували нових форм. Так виникли люди. Ще з давніх років людина була зв’язана з природою в один вузол, залежала від природи. Сьогодні ситуація не змінилася: ми постійно взаємодіємо із природним середовищем і не можемо уявити свого життя без природи. Наслідки такого становища не забарилися.

Без перебільшення можна стверджувати, що стан нашої планети критичний. Експерти попереджають про можливість екологічної катастрофи. Сотні тисяч видів тварин та рослин зникають. І все це вплив людини на навколишнє середовище.

Не дивлячись на таку ситуацію ми ще живемо в період Зеленої ери. Варто наголосити на слові «ще». Так, сьогодні ще багато лісистої території, ще не повністю зникли деякі з рослин, ми ще дихаємо свіжим повітрям, ми ще маємо чисті водойми. Але цей список дедалі швидше скорочується, а людство це скорочення ще більше пришвидшує.

Для людини важливо втамувати свої потреби та бажання, кожен думає про себе, хоче аби йому було добре. Ми піклуємося про свій дім, одяг, харчування, доглядаємо за своїм тілом, працюємо – все це здається для нас першочерговими, обов’язковими справами. Ми думаємо цього достатньо, щоб забезпечити собі щасливе майбутнє, проте ніхто не задумується над тим, що чекає нашу планету в майбутньому. Так, я впевнена багато хто скаже: «Чому саме є маю думати про долю Землі? Є ж ще й інші люди!». Інші ж скажуть: «Навіщо це мені? Катастрофа на Землю чекає не менше, ніж за сотню років, а до того часу ми не доживемо». Погодьтеся, що кожен хоча б раз в житті мав таку думку. Все це через те, що людина має такий менталітет. Ми живемо одним днем і не хочемо задуматися про майбутнє не тільки себе, а й інших, ми не маємо співчуття до людей, які житимуть на нашій планеті, до природи, яка гине, до невинних тварин. Ми копаємо яму для майбутніх поколінь, але можемо самі в неї впасти, тому сьогодні основним завданням людства є зберегти те, що ми маємо. Врятувати Землю може кожен з нас. Почати можна з найменших дій, але результат не забариться. Об’єднавши свої сили ми збережемо екологію.

Станьмо людьми і збережімо красу природи, красу зеленого лісу, широко поля, цвітучого дерева, запашних квітів. Подаруймо цю красу своїм нащадкам. Живімо і збережімо Зелену еру!


Автор: Youth MediaLab