Єлизавета Хорошева. "Що хвилює сучасного тінейджера?"

Насправді, про це можна довго говорити, нас дійсно хвилює булінг, гендерні проблеми, екологія, мова ворожнечі та багато іншого. Але, я думаю, що найбільше нас хвилює брак уваги від батьків. Багато з них зациклені саме на тому, чого хочуть вони, а не їхні діти. Саме тому в країні достатньо юристів та економістів. Так, це стосується і університету, батьки хочуть для нас престижної високооплачуваної професії, але не питають, чого хочемо ми. Можливо, я хочу бути фізиком, але це ж тільки робота в школі і ніякого кар’єрного зросту. Але якщо не буде фізиків, хто бути навчати ваших же онуків у школах, любі наші батьки? Нам важливо, аби ви з нами говорили і питали нашої думки, а не приймали рішення замість нас. Знаю безліч людей, які навчаються там де не хочуть, а ще більше, котрі хотіли б ще рік посидіти вдома у пошуках себе після закінчення школи. Що? Це взагалі табу. «А що ти будеш робити? Йди тоді працювати. Не треба тут байдики бити!» - скажуть більшість батьків. Впізнали себе? Отож бо. Зараз не Радянський союз, де йде все по шаблону, ми хочемо розвиватися в інших сферах суспільного життя. Так, можливо, деякі з професій не так гарно оплачуються, як юриспруденція, але ж, якщо ти любиш свою роботу, то все буде виходити, та й взагалі, щастя не в грошах. Ми бачимо кожного дня, як ви встаєте о п’ятій ранку і йдете туди, куди не хочете, звідки хочете скоріше піти додому. Ми так не хочемо, а ви, на жаль, нас не питаєте. З цього випливає, що через брак уваги від батьків, ми боїмося не влаштувати своє життя, боїмося через вас. Більше того, нам страшно, якщо ми цього не зробимо, то ви в нас розчаруєтеся.

Не треба нам нав’язувати вашу думку, просто поділіться нею, а ми вже будемо вирішувати, ви забуваєте, що ми окрема одиниця суспільства, що ми пташенята, які мають покинути гніздечко. Нам потрібна увага, довіра і розмова, а не лайки, розчарування і травма на все життя. Справа у тому, що ми вас розуміємо і робимо це все для вас, але зрозумійте і ви нас, життя одне і ми хочемо щось гарного і для себе також.


Про автора: Єлизавета Хорошева навчається на другому курсі Сумського державного університету. Себе характеризує так: "Люблю весну, сміятися і правду!"

Автор: Youth MediaLab