Карина Айдарова. "Безвідповідальність нового покоління до життя"

Скільки визначень терміну «життя» ви знаєте? Певно кожен може подати свою дефініцію, адже по-своєму сприймає все, що відбувається навколо.

Наприклад, життя – це явище, що є сукупністю фундаментальних загально біологічних ознак, які характеризують живих істот, відрізняючи їх від неживих об'єктів. Таку відповідь ми отримаємо якщо введемо у Вікіпедії запит. Так, всі знають, що це не надто авторитетне джерело, проте часто звертаються до цієї платформи.

Життя – це не просто існування, це щось більше, духовніше.

Я – представниця підростаючого покоління, майбутнього нашої держави. Наразі з жахом думаю, чи вдасться свідомим особистостям щось змінити. Безвідповідальність нового покоління до свого ж життя бентежить!

Мені всього шістнадцять. Ви можете подумати, що я сама є дитиною і нічого не знаю про життя?

Результати опитування, проведеного Українським інститутом соціальних досліджень імені Олександра Яременка на замовлення Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) неприємно вражають:

86% підлітків вживали алкоголь

76℅ хоч раз палили

56℅ вживали наркотики

45% робили аборти.

Жахливі показники. То в чому ж проблема такої поведінки?

Хоч би як це не звучало, але все починається з батьків. Ми живемо у такі часи, коли батьки постійно пропадають на роботі. Забувають про те, що з дітьми треба розмовляти, підтримувати у будь-якій ситуації.

Також, одним з головних показників впливу є оточення, наші друзі. Недарма кажуть: «скажи мені хто твій друг ,і я скажу хто ти». Хтось знаходить «погану компанію» і це неминуче, якщо людина хоче перебувати з такими людьми! Все залежить тільки від нас самих.

Підлітки дуже чутливі. Вони поступово входять у життя як особистість, їм хочеться виділятися з усього натовпу, пробувати щось нове. Але що ж робити з цими дітьми, які жадають свободи?

Наприклад, у мене є молодша сестра. Вона є підлітком, який почав вживати алкоголь , пропускати заняття. Зараз це вже позаду. Рішення виявилось простим. Батьки запитали: «Чого тобі не вистачає?». «Уваги» - відповіла молодша. В якийсь момент всі забули, що вона вже має свою позицію, її треба вислухати і підтримати.

Пам'ятайте: якщо ви заплутались, то ніколи не пізно попросити допомоги. Будь-то розмова з психологом або обговорення з родиною. Вас завжди підтримають! Це пишу Вам я шістнадцятирічний підліток!

Життя в нас одне! Любіть, розвивайтесь, вчіться новому, подорожуйте, сумуйте, плачте , кричіть від болю та щастя. Адже це все емоції, життя!

Використані джерела

1.   Життя [Електронний ресурс]. – Режим доступу до ресурсу: https://uk.wikiquote.org/wiki/Життя

2.   Презентація звіту «Куріння, вживання алкоголю та наркотичних речовин серед підлітків: поширення й тенденції в Україні» [Електронний ресурс] // Укрінформ. – 2019. – Режим доступу до ресурсу: https://www.ukrinform.ua/rubric-presshall/2795365-rezultati-opituvanna-sodo-kurinna-vzivanna-alkogolu-ta-narkoticnih-recovin-sered-pidlitkiv-v-ukraini.html.Про автора: Карина Айдарова навчається на 2-му курсі Коледжу Класичного приватного університету у Запоріжжі.

Автор: Youth MediaLab