Лілія Закусило. "Ода місту та фемінізму в романі Елізабет Гілберт "Місто дівчат"

Роман побачив світ у вересні 2019. Легкий роман для несерйозних сердець, якщо так можна коротко описати «Місто дівчат» але ні. Назва роману походить від однойменної п’єси в книзі, так званій кульмінації твору. Навіює фемінізмом. Коли ж читати про рівні права жінок, як не у 21 столітті, коли жінки мають всі права, та все ж не завжди незалежні?

 Один з небагатьох творів, що не описує ідеальну картину життя з чоловіком і дітьми та коханням на все життя. Роман про життя, яке не поміщається в рамки моралі і чужих уявлень. Чи треба мати всі атрибути, щоб тебе вважали щасливим, чи самому вимірювати ступінь власного задоволення життям? Авторка не лише уявляла героїв та Нью-Йорк, а й збирала інформацію щодо змін у архітектурі міста. Також розпитувала в очевидців про настрої тієї епохи і стиль їхнього життя. Головна героїня є прототипом  реальної жінки, якій авторка висловлює подяку у впливі на життя її героїв. Складається достовірна картина дії роману. 

З перших сторінок розуміємо, що стара жіночка отримує листа від знайомої дівчини з проханням розказати про свого батька. Події в книзі в ахронологічному порядку, що охоплюють квітень 2010 року і 1940.

1940 рік. Довоєнні часи. Консерватизм та усталий устрій аристократичного життя все ще панує. Читач питає себе: чи знайде молода дівчинка себе і своє місце у житті як сотні молодих студенток? Буде мати власну справу життя і кохання чи ні? Я б сказала, що згадуються «Розвіяні вітром», коли війна змінила життя героїв, розділивши на три періоди: життя до, під час війни та відродження після воєнних дій. А ще незалежність жінки від чоловіків та суспільної думки.

Життя міста та його жителів у різні економічні часи. Місто – ось хто головний персонаж молодих людей і цієї книги. Бурхливі потоки життя міста у його вуличках та будинках, у мирні часи та під час війни віднесуть нас.

Позитивним моментом є висвітлення багатьох аспектів людського життя на прикладі  головної героїні і інших персонажів на тлі 19 століття. Після сексуальної революції сучасне суспільство демократично і ліберально дивиться на цінності сім’ї та роль жінки у суспільстві. Ми живемо у час, коли все вже зроблено за нас, а герої книги тільки починали цю революцію підсвідомо. Відрізнявся погляд тепер і колись  на цнотливість, розлучення, жінок, які ніколи не виходили заміж, аборти чи відносини у гомосексуальних парах чи народження дітей без батька, але ми маємо змогу почитати як у минулому різні верстви суспільства ставились до цього. Зараз люди більш вільні у поглядах, та не уникнути дорікань. Авторка піднімає тему сексу втрьох і лесбійства, яка зараз актуальна.

Дотепні діалоги і стрімкий розвиток подій захоплюють. Проте в кінці книги, після кульмінації немає динамічного розвитку подій - втрачаєш інтерес. Ніби розділено на бурхливу молодість і звичну буденність жінки якій за 30 і цікаві події залишились в молодих роках.



Дане есе авторства Лілії Закусило потрапило до ТОП-3 рецензій, поданих в рамках Літнього конкурсу відгуків на медіаплатформі Youth MediaLab

Автор: Youth MediaLab