Марія Убийвовк. Внутрішній комфорт - найцінніша врода

Насправді існує безліч проблем, які час від часу не дають мені спокою. «Що може турбувати підлітків, як не вибір майбутньої професії, нерозділене кохання чи розбіжність у думках з батьками?», - скоріш за все подумає хтось із дорослих. Але це не так, адже проблем тінейджерів, про які всі звикли не говорити, існує значно більше. Одна з них, що хвилює мене найбільше - нав’язування стереотипів та суспільної думки.

Я зустрічаюся з цією проблемою тет-а-тет майже не кожного дня у повсякденному житті. Спостерігаю за дівчатами, які ще юними купують найпопулярніші засоби для догляду за обличчям та найдорожчу косметику. А заради чого? Так, щоб приховати вигадані суспільством так звані «недоліки» й замаскувати уявлювані «вади».

Підлітків привчають до встановленого ідеалу, якому вони обов’язково повинні відповідати. Ідеальна усмішка, тобто білі та рівні зуби, гладесенький тон шкіри, струнка статура, маленьке красиве обличчя... Бо в іншому випадку що? Правильно, тебе вважатимуть «невродливим», «нікчемним» чи взагалі «з неблагополучної сім’ї», чи не так? А це і є причиною подальшого розвитку булінгу серед підлітків.

Звісно, що доглядати за своєю зовнішністю варто, але це не означає, що, до прикладу, у свої 12-16 дівчинка має за тонною косметичних засобів приховувати якісь «недоліки». Перехідний вік, скажімо так, має свої «побічні ефекти» - можуть, наприклад, з'являтися якісь прищики. Та хто ж із дівчат, може подумати про звернення до косметолога чи лікування цієї проблеми спеціальними засобами? Якщо завтра йти до школи, а там... Тому, щоб уникнути насмішок, і вдаються до "маскування", та через таке побоювання ярликування, можна надто нашкодити своєму здоров'ю.

І "прищик", то не єдиний приклад - їх безліч. Хтось худне за допомогою експер-дієт, а хтось, наслухавшись інтернетних порад, як позбавитись тієї чи іншої своєї "проблеми", завдає реальних проблем своєму здоров’ю.

На мою думку, кожен особливий та красивий по-своєму. І вирішувати як йому краще виглядати може лише він. Адже, в першу чергу, добра та щира людина, яка впевнено та комфортно почувається у власному тілі і є вродливою та прекрасною.

Переглядаючи стрічку новин у соцмережах, я неодноразово зустрічала блоги тінейджерів, які не йдуть навчатися в університет після школи, або ж якщо і йдуть, то на якісь творчі та цікаві професії, а не на звиклого для нас усіх лікаря або юриста. І вони розповідають, як нелегко їм було знаходити спільні погляди на майбутнє життя з батьками, які були на сто відсотків упевнені, що їхні діти не виростуть успішними людьми, а бабусі, дідусі, тітки та всі інші близькі не підтримають вас та будуть лише дорікати. Тому більшість таких підлітків влаштовувалися на роботу та жили самостійним життям. Навіть неодноразово помічала фото підлітків, що фарбують волосся у яскраві кольори, дуже коротко стрижуться, не одягаються за нинішніми трендами, руйнують стереотипи щодо «дівчат у сукні із довгим розкішним волоссям» та «хлопців з короткою стрижкою, які не вміють готувати». Так, вони всі кретивні та сміливі тінейджери, які обов’язково знайдуть себе у житті. Але є й інша сторона такої «медалі» - кібербулінг у коментарях чи власних повідомленнях їхніх соцмереж.

Хто взагалі яке право має вирішувати яка ти людина лише за кольором твого волосся чи фігурою?

На мою думку, батьки та рідня повинні лише підтримувати дітей у таких ситуаціях, а не нагадувати їм ідеал краси. Адже найголовніший ідеал краси – бути собою!


Про автора: Марія Убийвовк проживає у Сумах, де навчається у 10-му класі. Марія любить індивідуальних, цікавих особистостей та любить розвінчувати стереотипи.

Автор: Youth MediaLab