Софія Фінкевич . "Діти з недитячими проблемами"

Рахунки, проблеми на роботі, кредит – кожного дня ви змушені дивитись в обличчя буденним труднощам. Та інколи задумуватись: як весело та безтурботно живуть діти. Проте, ніхто насправді не знає: скільки важких випробувань проходить звичайний підліток у наш час.

В період, коли твої емоції вирують, а соціум тисне на тебе зі всіх сторін, не доводиться думати про те: як зробити ці роки довшими. У школі та вдома тобі твердять, що вже час обрати професію, якою зароблятимеш на решту життя, хоча ти ще уявлення не маєш про свої таланти та в яку сферу податись. Тебе оточують фейкові стандарти краси та відображення в дзеркалі їх повна протилежність. Усі однолітки формують групи і звісно ж з’являються ізгої, ніхто не любить тих хто виділяється.

Звісно все стає набагато складнішим ще й з розвитком технологій. Підлітки зустрічають агресію на просторах Інтернету, адже тут сміливості додає маска анонімності. Сотні користувачів можуть осудити тебе та твою творчість, принизити твою гідність та розгромити твою самооцінку.

Так багато чинників можуть негативно вплинути на емоційний стан людини, що лише готується вступити на дорослий шлях. У наш час кількість тінейджерів, що страждають від психологічних розладів постійно зростає. Одним з найжахливіших наслідків може стати самоушкодження. Підлітки наносять собі порізи та інші травми, намагаючись загасити психологічну біль фізичною. Це їх відчайдушна спроба отримати, хоч якийсь контроль над власним життям. В майбутньому це може привести до самогубства.

Також дуже поширені серед підлітків, особливо у дівчат 12-17 років, метаболічні розлади. Найчастіше це анорексія, недивно адже це один з найпопулярніших хештегів у соцмережах. Це захворювання приносить велику шкоду здоров’ю і позбутися його надзвичайно складно.

Намагаючись сховатися від жорстокої реальності, чи просто привернути увагу однолітків, школярі звертаються до наркотиків, алкоголю та сексу. У підлітків все частіше діагностують статеві захворювання, такі як гонорея, хламідіоз та трихомоніаз. Але це не єдиний наслідок початку раннього статевого життя. Незапланована вагітність найчастіше з’являється у віці 12-18 років та у двох випадках з трьох закінчується абортом.

У цій статті, моєю метою було звернутися до дорослих та розказати про лише невеличку долю проблем з якими щодня боряться їх діти. Так підлітки емоційні, грубі, інколи жорстокі та закриті, але саме тому вони найбільше потребують уваги та терпіння. Вам може здаватися, що у вас немає подібних труднощів, адже ваша дитина старанно вчиться та не ходить на вечірки, але інколи реальність відрізняється від того, що нам показують або, що ми самі хотіли б бачити. Спробуйте стати для вашої дитини найкращим другом та збудувати довіру.


Про автора: Софія Фінкевич - студентка першого курсу Національного університету «Львівська політехніка». У свої 18 років Софія мріє писати тексти, які будуть викликати у читачів справжні емоції.

Автор: Youth MediaLab