Софія Кожевник. "Проблеми та переживання сучасного тинейджера"

Зараз багато непорозумінь та критики серед тінейджерів, бо саме в підлітковому віці, ми проходимо через певні труднощі і методом проб і помилок, знаходимо себе та своє оточення. До певного періоду, я вважала, що в житті - все просто і ми самі вигадуємо проблеми, але в 9 класі я прийшла на програму «Flex», де потрібно було написати три відповіді на питання,типу: «Які проблеми були в вашому житті і як ви їх вирішили?». Я одразу ж подумала: «Які проблеми можуть бути у підлітка, який повністю залежить від батьків?».

В 10 класі, я вирішила знову спробувати свої сили. Я ретельно готувалась: працювала з психологом та консультувалась з дівчиною, яка виграла «Flex». За рік підготовки, я стала по-іншому дивитись на світ. Зрозуміла, що «не треба ідеалізувати» і тому я думаю, що найголовніший страх у підлітків - втрата друзів і підтримки, а також боязнь самовираження. Наприклад, я знаю талановитих підлітків, які бояться осуду і не намагаються щось зробити, щоб світ побачив їх таланти. Всі ми, сучасні тінейджери, боїмося відкривати очі і дивитися на реальний світ, боїмося осуду та поганих коментарів у наш бік. Нам важко розлучатись із друзями, навіть коли бачимо, як нас зраджують або використовують. Можливо ми боїмося побачити помилки інших?

Я була такою же, в мене була компанія, яка справді непогана, але вони завжди шуткували наді мною або прилюдно висміювали мої захоплення чи творчість. Спочатку, я закривала очі, бо боялась втратити друзів, але в один момент, я зрозуміла, що вони - «сміття» в моєму житті, яке псує мені настрій і коли я все ж таки наважилась переступити себе і порвати з ними зв‘язки, мені стало легше. Спочатку було важко, але з часом, я познайомилась з дівчиною, у якої багато спільного зі мною і наразі, я почуваюся добре, бо я впевнена в ній. Я можу написати ще багато історій, які сталися після зняття «рожевих окуляр».

Хочу сказати, що кожний із нас - особистість, і ми не повинні терпіти або чогось боятися, ми повинні жити і насолоджуватись. І якщо ми відчуваємо, що без чогось нам буде краще, треба негайно позбавлятись від такого «сміття». Зараз, у 21 столітті, з легкістю можно знайти друзів або однодумців, достатньо зайти в Інтернет. Тому не бійтесь відпускати людей чи показувати своє захоплення, не бійтесь що скажуть люди, краще творіть і кайфуйте. Після усіх цих роздумів та пошуків себе, я змогла відповісти собі на багато питань, тому вірте в себе, творіть і нічого не бійтесь.


Про автора: Софія Кожевник навчається у 10-му класі Лозівської гімназії на Харківщині. Найбільше дівчина любить надихати інших.

Автор: Youth MediaLab