Софія Олексенко. "Що хвилює сучасного тінейджера?"

Напевно кожна людина має певні турботи, які доволі часто не дають зосередитися, викликають роздратування, а також призводять до порушення сну.Особливо чутливими до таких питань є підлітки,що представляють собою проміжну ланку між дорослим і дитячим світами, а отже сприймають усе, що відбувається навколо набагато серйозніше.

Як один з представників цієї групи можу сказати: найбільше нас турбує прийняття рішень, а точніше наслідки зробленого вибору.Психіка в такому віці не є повністю сформованою і як результат - людині іноді важко тверезо оцінити ситуацію, а через нестачу досвіду, або підлітковий максималізм невагома проблема може зрости до величезних маcштабів.

Страх перед прийняттям рішення розповсюджується майже на всі аспекти людського буття, але найактуальнішими серед них залишаються вибір особистого шляху після закінчення школи, стосунки з оточуючими та конкуренція за першість. Особливу увагу хочу приділити проблемі, яка була названа останньою, однак займає одне з перших місць серед бентежних думок підлітка.

З популяризацією соціальних мереж людина перестала замислюватися над тим,що означає поняття ‘’щастя’’ конкретно для неї. Вона живе у світі масових цінностей, прагне мати все те що й інші і навіть не задумується над потребою певних речей та дій

Засоби масової інформації пропагандують певний ідеал,стандарти до яких слід тягнутися, і зрештою вони отримують те чого жадали: не сформована психіка підлітка легко піддається такому натиску. Людина намагається завжди бути першою,кращою за інших, і зрештою в такій божевільній гонці – втрачає себе

Тож хочу дати пораду всім підліткам, дорослим людям і впершу чергу собі: якими б привабливими, на перший погляд, не здавалися маршрути інших – ніколи не звертай зі свого власного шляху!



Про автора: Софія Олексенко закінчує 10-й клас Шосткинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1. Свій девіз коротко формулює так: "Немає проблем, які не можна вирішити за допомогою блокноту, ручки і абсолютною чесністю перед собою".

Автор: Youth MediaLab