Вікторія Ноінська. "Негативний вплив медіа на психічне здоров’я підлітка"

Соціальні мережі вже давно увійшли до нашого життя. Багато сучасних підлітків не можуть уявити свій день без Facebook чи Instagram. Зазвичай щодня ми витрачаємо на соціальні медіа дві години: публікуємо дописи, реагуємо на пости друзів та обмінюємося фото. На мою думку, це є справжньою проблемою тінейджерів XXI століття.

Безумовно, я не кажу вам видалити всі акаунти, бо ці жахливі медіа – марнотратство. Соціальні мережі – дуже гарний ресурс, поганою є наша реакція на фотографії і дописи, які розміщені на цих джерелах. Немає нічого поганого у привабливій фотографії худенької подружки на березі океану. Як більшість відреагує на це? Безсумнівно, спочатку ми поставимо вподобайку на допис, проте які думки промайнуть у голові? «Чому взагалі вона зараз ніжиться на сонці, а я мушу сидіти на роботі у душному офісі? Чому у її руці холоденький коктейль, а я доїдаю вчорашній пиріжок з вокзалу?» Одна фотографія може вплинути на самооцінку та настрій підлітка, а за цілий день можна побачити більше ста подібних дописів. Ми часто порівнюємо наші життя з кар’єрними досягненнями та щасливими стосунками інших людей, і такі порівняння часто бувають не в нашу користь. Приблизно у третини тінейджерів соцмережі викликають негативні емоції – переважно розчарування, причиною якого є заздрість.

Один мій друг відписався від усіх зірок шоу-бізнесу, адже щоденні фотографії з концертів, різних кутків світу і здоровими сніданками відверто дратували його. Я також вирішила провести невеличкий експеримент і цілий день не заходила на свої акаунти у соціальних медіа. Знаєте що? Я справді стала почувати себе набагато краще, стала продуктивнішою і настрій теж покращився.

Соціальні мережі по-різному впливають на підлітків. Насамперед це залежить від рис особистості, а якщо пригнічений настрій чи негативні думки все таки були помічені, то варто шукати причину в собі і турбуватися про власний емоційний стан.

Лайки та коментарі не визначають ваш соціальний статус і не гарантують успіху в житті. Якщо ви серйозно налаштовані на те, щоб вплинути на світ, вимкніть свій смартфон та біжіть творити щось чарівне і надихаюче!


Про автора: Вікторія Ноінська закінчує другий курс Дніпровського педагогічного коледжу що в Дніпрі. Про себе зазначає: "Бачу щось чарівне і надихаюче у кожній дрібниці, що мене оточує. Подорожую, насолоджуюсь життям, зустрічаю з усмішкою кожен день".

Автор: Youth MediaLab