Вікторія Заяц. "Мова закону чи просто гарний костюм: що характеризує юриста?"

Гарний костюм, розкішний офіс у центрі міста, престижна база клієнтів і купа грошей за годину консультацію...Це яскрава картинка з кінофільмів, де серед героїв є юристи.

Насправді, це стереотип.

Моя майбутня професія — юрист. Це мій свідомий вибір. Таке рішення насправді далося дуже складно. Юристи - люди, які допомагають вирішити будь-яку проблему чи конфлікт юридичним шляхом. Це означає відкинути усі емоції, вислухати всі позиції, виявляти тільки факти, перевіряти інформацію. Необхідно бути справедливим, зважувати на терезах Феміди всі за і проти.

Мої батьки підтримують мій вибір, бо вважають, що юрист — це престижна робота. Мені не це важливо. Головне - говорити мовою законів.

Не звикла довіряти чуткам, однак говорять, що щороку з вишів виходять десятки тисяч юристів. Але, як свідчить статистика, лише третина з них працює за фахом. Така ситуація мене засмучує. Адже саме від представників юридичної галузі залежить подальше існування суспільства і правове функціонування держави. 

Що для мене значить професія юрист? Це, в першу чергу, любов до закону та його дотримання. Я вважаю це надзвичайно важливим, адже людські стосунки треба постійно регулювати. Мені це цікаво, я готова присвятити цій справі своє життя. Це головні причини мого вибору майбутнього фаху. 

Безперечно, плюси та мінуси є в кожній професії. Юристи можуть допомогти скривдженій людині, але водночас прийняти рішення, які можуть кардинально змінити долю особистості. Професіонали юриспруденції можуть захистити ваші права перед керівником за порушення Трудово кодексу, у той час як самі часто суворо відповідають за будь-які помилки чи недогляди. Можуть оскаржити рішення з майнового питання, але самі страждати через несправедливість цього світу (наприклад, коли багаті відбирають будинки у бідних).

Кожен заслуговує знайти своє покликання і місце в суспільстві. Щиро, сподіваюся, що найближчим часом моя мрія здійсниться, і я працюватиму за фахом. На столі стоятиме символ правосуддя – статуетка Феміди, яка постійно буде нагадувати ознаку юриста: вирішувати усе мовою законів. Бажаю всім успіхів і просування службовими сходами!

 

Про автора: Вікторія Заяц закінчує 10-й клас Комунального закладу "Запорізький Січовий колегіум-інтернат" у Запоріжжі. Про себе Вікторія зазначає: "Насамперед я цілеспрямована і відповідальна людина, тому і професію хочу обрати ту, яка буде захищати права громадян нашої держави".Автор: Youth MediaLab